T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ankara Atatürk Lisesi

Etiket Sonuçları: Atatürk

Kas

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.

                                                                                       RUHUN ŞAD OLSUN ATAM!

Tem

Yeni Millî Eğitim Bakanımız Atatürk Liseli

Okulumuzdan 1978 yılında mezun olan Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK yeni  Millî Eğitim Bakanı olmuştur. 132 yıllık kadim tarihi ile ülkemize hizmeti dokunan binlerce öğrenciyi mezun eden okulumuz için Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK´un Millî Eğitim Bakanı olması büyük bir kıvanç. Üstlendiği bu ağır vazifesinde Sayın Bakanımıza muvaffakiyet dileriz.

Sinesinde bir kez daha Bakan çıkaran Atatürk Lisesi ailemizi kutlarız. Milletimize hayırlı olsun.

Haz

May

Satranç takımımız Kütahya´da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası´nda Adıyaman Anadolu İmam -Hatip lisesini 3-1 yendi.
Tebrik ederiz.

Nis

Mrt

Mrt

Doğanın uyanışını temsil eden baharın müjdecisi Nevruz Bayramı çeşitli eğlencelerle kutlandı.

Mrt

Yoğun sınav temposuna bir gün kala okul tanıtım ekibimiz yine görevinin başındaydı. Bugünkü konukları Yasemin Karakaya Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleriydi. Çalışmlarından dolayı öğrencilerimiz kutluyoruz.

Mrt

   “UNUTMA DİYE” adlı proje Ankara Atatürk Lisesi resim öğretmeni S. Barçın GÜMÜŞ ve 300 öğrenci tarafından hazırlanmıştır. Çanakkale savaşında şehit düşmüş 50.618 Mehmetçiğin isimleri, rütbeleri ve memleketleri Genel Kurmay Başkanlığı’ndan alınarak hatırlatma kağıtlarına (post-it) 2 ay süren bir çalışma sonucunda yazılmıştır. Hazırlanan şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu post-it kağıtlar okulun tarihi giriş koridoruna 500 öğrenci, okul öğretmenleri, idarecileri ve öğrenci velilerinin katılımıyla yapıştırılmıştır. Öğrencileri tarafından Çanakkale Şehitleri Abidesi’nin maketi yapılarak okul koridoruna yerleştirilmiştir.               

                Projenin sloganı; “UNUTMA DİYE Şehitlerimizin adını yazdık. Önce kalbimize sonra kâğıtlara. 1915 Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları’nda gözlerini kırpmadan ölüme giden ve bu vatanı bizlere bırakan 50618 aziz şehidimizin ruhları şad olsun. Onların bu onurlu mücadelesini UNUTMA ki senin de evlatlarına bırakabileceğin bir vatanın olsun” olarak belirlenmiştir.

 

Mrt

TÜBİTAK 49. Lse öĞrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´nda ´Bizim memleketimiz Bizim Değerlerimiz´ projesiyle Değerler kategorisinde 1. olan öğrencilerimiz ve Danışman öğretmenleri Aysu ATAY´ı kutlarız..

 

´Ankara Sözlüğü´ projesiyle okulumuzu temsil eden öğrencimiz İnci Çetin ve Danışman öğretmeni Ali KOÇ´u da katılımlarından dolayı tebrik ederiz.

Mrt

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd´i...

Bedr´in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

"Gömelim gel seni târîhe" desem, sığmazsın.

...

M. Akif ERSOY

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 103. yılı, konferans salonunda düzenlenen törenle kutlandı. Törende emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Mrt

Okul Müdürümüz Sayın B. AKYÜZ ve Müdür Yardımcımız Sayın H. SONAT, TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması´na ´Benim Memleketim Benim Değerlerim´ projesiyle katılan Semanur ÇOLAK, Emin KARAASLAN ve danışman öğretmenleri Aysu ATAY´a destek vermek ve başarılarını kutlamak amacıyla ziyaret ettiler. 

Mrt

Müzik öğretmenimiz Murat GÜMÜŞ´ün 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü için yazdığı, söz ve bestesi kendisine ait olan ´Evlat Akif´ adlı eseri dinleyici tarafından büyük beğeni topladı. Öğretmenimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

İngilizce öğretmenimiz E.DÖNMEZ YILDIRIM´ın öğrencileri ile birlikte hazırladığı günün anlamı ve önemini anlatan bir video..

9-M Sınıfı Öğrencilerimizden                                                                                                                                                                   

Eylül BEYZA ŞİMŞEK 

NUR BETÜL ÖZ

ÇAĞLA SU KASAR

TUĞÇE UYGUN

ELİFNUR SARICAN

MERT KOÇAK

FURKAN YAMAN

VEYSEL KAAN CANBOLAT

FATİH BERTLEK

YÜKSEL ÇAĞLAR BAYPINAR hazırladılar. Tebrik ederiz.

Mrt

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği konferans salonunda düzenlenen tçrenle kutlandı. Tören hazırlığında emeği geçenlere teşekkür ederiz.