T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ankara Atatürk Lisesi

Okulumuz Müdürünün Yıl Sonu Mesajı

Değerli Ankara Atatürk Lisesi Ailesi,

                2017/ 2018 Eğitim -Öğretim Yılı sonuna ulaştık. Uzun çalışmaların, uykusuz gecelerin ve gayretli çalışmaların neticesini bugün öğrencilerimiz alacaklar. Her öğrencimizin öğrencilik mesleğinin hakkını verdiği ve elinden gelenin en iyisini yapma çabası içerisinde olduğu kanaatindeyim. Huzurlu, kimsenin üzülmediği, kırılmadığı bir eğitim öğretim yılını tamamlamış olmaktan dolayı da kıvançlıyız.  Bu süreci başarıyla yürüten başta öğretmen arkadaşlarım olmak üzere velilerimiz, öğrencilerimiz, okul personelimiz,  Vakfımız ve Derneğimize müteşekkirim.

                Değerli öğrencilerim, sizler milletimizin aydınlık yarınlarısınız. Dün, sizden evvelkilerin başardıklarını katlayarak milletimize büyük faydalar dokunacak işler yapacağınıza olan itimadımız tamdır. Ankara Atatürk Lisesi, kadim tarihi içerisinde sanatta, spor da ve bilim de önemli işleri başarmış nesiller yetiştirme kudretinde bir okuldur. Bu misyonu ve yarının büyük Türkiye´sini inşa vizyonunu sürdürecektir. Bu yönüyle siz gençlerin omuzlarındaki yük ağırdır. Gayesi sadece bir diploma elde etmek değil, ana dili Türkçeyi tüm incelikleriyle bilen ve etkili kullanan,  bir yabancı lisanı ana dili raddesinde bilen ve daima öğrenme azmi içerisinde olan, akademik başarı ve sanat eğitiminde gayreti olan nesillere ihtiyacımız büyüktür.  İşte sizler bu büyük gayeye namzet kişilersiniz ve bu yolda gayretle yürümelisiniz.  Ankara Atatürk Lisesinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin özü "İyi İnsan " yetiştirmektir. Kendisinden hiçbir canlının zarar görmediği ve ancak iyilik ve güzellik beklenen bireyler zuhur ettirmek bizim gayemizdir. İlim ancak insanî erdemlere dönüşürse mana kazanacaktır.  İyi insanlar olma ve " Hoşça bak zatına kim zubdeialemsin sen"  özdeyişiyle bütün âlemin özü olan insanı toplumda yüceltme çabalarımız bitmeksizin devam edecektir.

                Değerli velilerimiz, her birimizin göz nuru olan çocuklarımızın bu başarıları için sizleri de kutluyorum. Eğitim- öğretim faaliyetlerimize ve okulumuzu daha iyiye taşıma çabalarımıza verdiğiniz destek için sizlere müteşekkirim.  Okulumuz, velilerimiz, mezunlarımız, sivil toplum örgütlerimizle bir bütün olarak Ankara Atatürk Lisesini eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili sürdürüldüğü, disiplinli bir okul halinde yaşatmak için tüm çabalarımızı ortaya koyacağız.

                Okulumuzdaki 5 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan son sınıf öğrencilerim. Sizlere göz aydınlığı dilerim. Yaşamınızın bundan sonraki dönemlerinde bizleri hayırla yad etmeniz en büyük temennimiz.  Uzun çalışmaların neticesini alacağınız üniversite giriş sınavlarında muvaffakıyet dilerim. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımız bu sürecin iyi bir netice ile sonuçlanacağına yürekten inanıyorum.  Okulumuzun bir parçası olarak bundan sonraki süreçlerde de okulumuzla irtibatlı olmanız temennisiyle bahtınız açık olsun.

                Değerli öğretmen arkadaşlarım, uzun bir çalışma dönemini hitama erdirmiş bulunuyoruz. Milletimizin evlatları için yürüttüğümüz faaliyetlerin hakkını verdiğimiz, güzel ve etkili çalışmalar yaptığımız bir eğitim öğretim dönemi oldu. Daima daha güzeli ve daha iyiyi arayışımız yürüttüğümüz faaliyetlerin özünü teşkil etti.  Milletimizin en etkili ve en disiplinli eğitim öğretim faaliyeti yürüten okulu olma çabamız bitmeyen bir yolculuk halinde sürecek. Tüm gayret ve çabalarınız için sizlere müteşekkirim.

                 Tüm öğrenci, öğretmenlerimizin dinlenebildikleri, vakitlerini güzel geçirecekleri bir tatil dönemi dilerim.  Eylül ayında; dinlenmiş, geçen yılda öğrendiklerini davranışa dönüştürmüş, her şeyiyle yeni şeyler öğrenmeye hazır öğrencilerle karşılaşma muradıyla... İyi tatiller.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 08.06.2018 - Güncelleme: 08.06.2018 09:15 - Görüntülenme: 183
  Beğen | 4  kişi beğendi